Direkt zum Inhalt | Direkt zur Navigation

200BYK | 400V / 50Hz

Kanallaufrad_offen

Un rotor cu canal dublu închis asigură faptul pomparea eficientă, fără înfundare a apei uzate care conține noroi și substanțe fibroase.

200BYK | 400V / 50Hz
Kurve_U.jpg Kurve_U.jpg
ModelGrafic de funcţionareDiametru refulare mmPutere motor kWFazerpmInălţime de pompare max. l/minDebit max. l/minPornireGreutate uscată kg *Pasaj liber mm
Fără sistem ghidajCu sistem ghidajFără sistem ghidajCu sistem ghidaj
200BYMK67.3 200BYMK67.3 200 7,3 3 960 9,4 7167 star/delta 318,0 318,0 100
200BYMK610 200BYMK610 200 10 3 960 11,5 8000 star/delta 332,0 332,0 100
200BYMK613.6 200BYMK613.6 200 13,6 3 960 14,2 9000 star/delta 348,0 348,0 100
200BYMK616.8 200BYMK616.8 200 16,8 3 960 17,0 8333 star/delta 681,8 499,9 100
200BYMK619.5 200BYMK619.5 200 19,5 3 960 19,3 9000 star/delta 700,0 518,1 100
200BYMK622.6 200BYMK622.6 200 22,6 3 960 21,6 10000 star/delta 726,0 544,1 100
200BYMK625.8 200BYMK625.8 200 25,8 3 960 23,9 10883 star/delta 730,9 549,0 100
200BYMK633.2 200BYMK633.2 200 33,2 3 960 25,6 12500 star/delta 859,7 677,7 100
200BYMK640.5 200BYMK640.5 200 40,5 3 960 27,9 12917 star/delta 1061,9 916,4 100
200BYMK649.5 200BYMK649.5 200 49,5 3 960 30,1 14667 star/delta 1087,9 942,4 100
ø Racord refulare 200mm
Lichid de pompare Tipul mediului Ape uzate municipale
Temperatura 0-40°C
Pompă Compo- nente Rotor Rotor cu canal dublu
Etanşare arbore Etanșare mecanică dublă
Rulmenţi Lagăr cu role capsulat
Material Rotor Fonta GG25
Carcasă Fonta GG25
Etanşare arbore SiC și inel radial în baie de ulei
Inel de uzură Bronz
Motor Faze / Tensiune trifazic / 400V / 50Hz / pornire stea - triunghi
Lubrifiere Ulei de turbină (ISO VG32)
Tip, poli Motor de inducţie, 6 poli, IP68
Izolaţie Clasa de izolare H
Protecţie motor (încorporată) Senzor termic
Material Carcasă Fonta GG25
Arbore Oțel inoxidabil EN-X14Cr­Mo­S17, Oţel inoxidabil EN-X20Cr13
Cablu Cauciuc, 10m H07RN8-F
Racord refulare Flange DIN/ANSI DN200 (PN10)
Accesorii opţionale Instalare orizontală / instalare verticală

Dimensiuni în mm:

  • 200BYMK610
  • 200BYMK613.6
  • 200BYMK616.8
  • 200BYMK619.5
  • 200BYMK622.6
  • 200BYMK625.8
  • 200BYMK633.2
  • 200BYMK640.5
  • 200BYMK649.5
  • 200BYMK67.3

W1: Adâncime minimă apă
ModelABB1CC1DN1DN2J2K1K2K3K4LMO
200BYMK67.399074045054724120025036931869285712243506801364
200BYMK610105074045054724120025036931869285712243506801364
200BYMK613.6114074045054724120025036931869285712243506801364
200BYMK616.8120890055065029120020036930169284212093675601417
200BYMK619.5133387855065029120020036930169284212093675601417
200BYMK622.6133390055065029120020036930169284212093675601417
200BYMK625.8133390055065029120020036930169284212093675601417
200BYMK633.2133890055065029120020036930169284212093675601417
200BYMK640.51405103060077935320025036931869286412313506801539
200BYMK649.51535103060077935320025036931869286412313506801539


Notă: cotul de refulare, sistemul de ghidaj şi picioarele de sprijin sunt accesorii şi trebuie comandate separat.

Dimensiuni: cu sistem ghidaj mm:

ModelBB1CC1DN1DN2P1P2QRS1S3TUV1
200BYMK67.37604505472412002503107601651000380115771876310
200BYMK6107604505472412002503107601651060380115831936310
200BYMK613.676045054724120025031076016511503801159211026310
200BYMK616.890055065029120020035090015012205001209931103360
200BYMK619.5900550650291200200350900150134550012011181228360
200BYMK622.6900550650291200200350900150134550012011181228360
200BYMK625.8900550650291200200350900150134550012011181228360
200BYMK633.2900550650291200200350900150140350012011561266410
200BYMK640.510306007793532002504301030172155045012011511261410
200BYMK649.510306007793532002504301030172155045012012811391410
  • 200BYMK610
  • 200BYMK613.6
  • 200BYMK616.8
  • 200BYMK619.5
  • 200BYMK622.6
  • 200BYMK625.8
  • 200BYMK633.2
  • 200BYMK640.5
  • 200BYMK649.5
  • 200BYMK67.3

W1: Adâncime minimă apă