Direkt zum Inhalt | Direkt zur Navigation

150BYK | 400V / 50Hz

Kanallaufrad_offen

Un rotor cu un singur canal închis asigură faptul pomparea eficientă, fără înfundare a apei uzate care conține noroi și substanțe fibroase.

150BYK | 400V / 50Hz
Kurve_U.jpg Kurve_U.jpg
ModelGrafic de funcţionareDiametru refulare mmPutere motor kWFazerpmInălţime de pompare max. l/minDebit max. l/minPornireGreutate uscată kg *Pasaj liber mm
Fără sistem ghidajCu sistem ghidajFără sistem ghidajCu sistem ghidaj
150BYMK412.2 150BY412.2 150 12,2 3 1450 22,2 5833 star/delta 237,0 237,0 100
150BYMK414.6 150BYMK414.6 150 14,6 3 1450 25,1 4504 star/delta 237,0 237,0 100
150BYMK419.3 150BYMK419.3 150 19,3 3 1450 27,8 6500 star/delta 262,0 262,0 100
150BYMK422 150BYMK422 150 22 3 1450 29,5 7417 star/delta 409,0 417,5 100
150BYMK425.6 150BYMK425.6 150 25,6 3 1450 33,8 7967 star/delta 436,0 452,5 100
150BYMK429.2 150BYMK429.2 150 29,2 3 1450 35,9 8533 star/delta 436,0 466,1 100
150BYMK433 150BYMK433 150 33 3 1450 38,3 8520 star/delta 456,0 465,5 100
ø Racord refulare 150mm
Lichid de pompare Tipul mediului Ape uzate municipale
Temperatura 0-40°C
Pompă Compo- nente Rotor Rotor cu un singur canal
Etanşare arbore Etanșare mecanică dublă
Rulmenţi Lagăr cu role capsulat
Material Rotor Fonta GG25
Carcasă Fonta GG25
Etanşare arbore SiC și inel radial în baie de ulei
Inel de uzură Bronz
Motor Faze / Tensiune trifazic / 400V / 50Hz / pornire stea - triunghi
Lubrifiere Ulei de turbină (ISO VG32)
Tip, poli Motor de inducţie, 4 poli, IP68
Izolaţie Clasa de izolare H
Protecţie motor (încorporată) Senzor termic
Material Carcasă Fonta GG25
Arbore Oţel inoxidabil EN-X20Cr13, Oțel inoxidabil EN-X14Cr­Mo­S17
Cablu Cauciuc, 10m H07RN8-F
Racord refulare Flange DIN/ANSI DN150 (PN10)
Accesorii opţionale Instalare orizontală / instalare verticală

Dimensiuni în mm:

  • 150BYMK433
  • 150BYMK429.2
  • 150BYMK425.6
  • 150BYMK422
  • 150BYMK419.3
  • 150BYMK412.2
  • 150BYMK414.6

W1: Adâncime minimă apă
ModelABB1CC1DN1DN2J2K1K2K3K4LMO
150BYMK412.28956103704672091501502732055026379082835201076
150BYMK414.68956103704672091501502732055026379082835201076
150BYMK419.39856103704672091501502732055026379082835201076
150BYMK42212016904205472411501502732005026409112835601161
150BYMK425.613267304205472411501502732005026409112835601161
150BYMK429.213267304205472411501502732005026409112835601161
150BYMK43313267304205472411501502732005026409112835601161


Notă: cotul de refulare, sistemul de ghidaj şi picioarele de sprijin sunt accesorii şi trebuie comandate separat.

Dimensiuni: cu sistem ghidaj mm:

ModelBB1CC1DN1DN2P1P2QRS1S3TUV1
150BYMK412.2630370467209150150260630137907350130723833310
150BYMK414.6630370467209150150260630137907350130723833310
150BYMK419.3630370467209150150260630137997350130813923310
150BYMK4227304205472411501503107301381213350909981098360
150BYMK425.673042054724115015031073013813383509011231223360
150BYMK429.273042054724115015031073013813383509011231223360
150BYMK43373042054724115015031073013813383509011231223360
  • 150BYMK433
  • 150BYMK429.2
  • 150BYMK425.6
  • 150BYMK422
  • 150BYMK419.3
  • 150BYMK412.2
  • 150BYMK414.6

W1: Adâncime minimă apă