Direkt zum Inhalt | Direkt zur Navigation
You are here:

150BYK | 400V / 50Hz

Kanallaufrad_offen

Suljettu yksikanavainen juoksupyörä varmistaa, että lietettä ja kuitumaisia aineita sisältävä jätevesi voidaan pumpata tehokkaasti ilman tukoksia.

150BYK | 400V / 50Hz
Kurve_U.jpg Kurve_U.jpg
MalliVärikoodikäyräAukko mmLähtöteho kWVaiheetKierrosta minuutissaNostokorkeus max. mKapasiteetti max. l/minKäynnistystapaDry weight kg *Juoksupyörän kanava mm
vapaasti seisovaohjauskiskon kiinnikkeellävapaasti seisovaohjauskiskon kiinnikkeellä
150BYMK412.2 150BY412.2 150 12,2 3 1450 22,2 5833 tähti/kolmio 237,0 237,0 100
150BYMK414.6 150BYMK414.6 150 14,6 3 1450 25,1 4504 tähti/kolmio 237,0 237,0 100
150BYMK419.3 150BYMK419.3 150 19,3 3 1450 27,8 6500 tähti/kolmio 262,0 262,0 100
150BYMK422 150BYMK422 150 22 3 1450 29,5 7417 tähti/kolmio 409,0 417,5 100
150BYMK425.6 150BYMK425.6 150 25,6 3 1450 33,8 7967 tähti/kolmio 436,0 452,5 100
150BYMK429.2 150BYMK429.2 150 29,2 3 1450 35,9 8533 tähti/kolmio 436,0 466,1 100
150BYMK433 150BYMK433 150 33 3 1450 38,3 8520 tähti/kolmio 456,0 465,5 100
ø Poistoaukko mm 150 mm
Nesteen pumppaaminen Lämpötila 0–40 °C
Nestetyyppi Yhdyskuntajätevesi
Pumppu Osat Juoksupyörä Yksikanavainen juoksupyörä
Akselitiiviste Kaksinkertainen mekaaninen tiiviste
Laakerit Suojatut kuulalaakerit
Materiaali Juoksupyörä Harmaa rautavalu EN-GJL-250
Kotelo Harmaa rautavalu EN-GJL-250
Akselitiiviste SiC, ylempi öljyhauteessa
Kulutusrengas Pronssi
Moottori Eristys Eristysluokka H
Voitelu Turbiiniöljy (ISO VG 32)
Moottorisuoja (sisäänrakennettu) Miniatyyrisuoja
Vaihe / Jännite 3-vaiheinen / 400 V / 50 Hz / tähti-kolmio
Tyyppi, napa Oikosulkumoottori, 4-napainen, IP68
Materiaali Kotelo Harmaa rautavalu EN-GJL-250
Akseli Ruostumaton teräs EN-X20Cr13, Ruostumaton teräs EN-X14Cr­Mo­S17
Johto Kumi, 10m H07RN8-F
Poistoliitäntä Laippa DIN/ANSI DN150 (PN10)
Valinnaiset lisävarusteet Vaaka-asennus / Pystyasennus

Mitat millimetreinä:

  • 150BYMK433
  • 150BYMK429.2
  • 150BYMK425.6
  • 150BYMK422
  • 150BYMK419.3
  • 150BYMK412.2
  • 150BYMK414.6

W1: alhaisin vedenpinnan korkeus käytön aikana
MalliABB1CC1DN1DN2J2K1K2K3K4LMO
150BYMK412.28956103704672091501502732055026379082835201076
150BYMK414.68956103704672091501502732055026379082835201076
150BYMK419.39856103704672091501502732055026379082835201076
150BYMK42212016904205472411501502732005026409112835601161
150BYMK425.613267304205472411501502732005026409112835601161
150BYMK429.213267304205472411501502732005026409112835601161
150BYMK43313267304205472411501502732005026409112835601161


Muista: poistokulma, mutkakappale jalustalla ja jalustasarja ovat lisävarusteita ja ne on tilattava erikseen.

Ohjauskiskon kiinniketyypin mitat millimetreinä:

MalliBB1CC1DN1DN2P1P2QRS1S3TUV1
150BYMK412.2630370467209150150260630137907350130723833310
150BYMK414.6630370467209150150260630137907350130723833310
150BYMK419.3630370467209150150260630137997350130813923310
150BYMK4227304205472411501503107301381213350909981098360
150BYMK425.673042054724115015031073013813383509011231223360
150BYMK429.273042054724115015031073013813383509011231223360
150BYMK43373042054724115015031073013813383509011231223360
  • 150BYMK433
  • 150BYMK429.2
  • 150BYMK425.6
  • 150BYMK422
  • 150BYMK419.3
  • 150BYMK412.2
  • 150BYMK414.6

W1: alhaisin vedenpinnan korkeus käytön aikana